Pekač za pice

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

tema odprta - 19. jan 2023 10:35 | ogledi: 1.365 | odgovori: 7

Razmišljal sem o nakupu pekača za pice v katerem se temperatura dvigne na 400°C pa sem se spomnil da imajo olja/masti točko dimljenja oziroma mejno temperaturo nad katero se olje smodi-postaja kancerogeno.

Slišal sem že da so pice nezdrave nisem pa vedel zakaj točno.

Je res problem v zelo visokih temperaturah ki olje pretvorijo v škodljivo živilo?

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

19. jan 2023 16:10

Vegetar, nobena hrana ni nezdrava sama po sebi. Gre za količino. Če boste jedli pico vsak dan, ne bo v redu. Če boste spili 5 litrov vode naenkrat, spet ne bo v redu. Zaradi tega ne boste rekli, da je voda nezdrava.

Kar se tiče peči za pico: res je, da v boljših picerijah imajo peči, v katerih dosegajo temperaturo 400 stopinj in več, a v primeru takšne peči, pica ne leži na grelnem telesu, ki se segreje na 400 stopinj, temveč je temperatura zraka v pečici tolikšna. To govorim kot laik, saj nisem picopek. Prenos toplote ni direkten. V takšni peči se pica peče minutko, dve tako da ni neke bojazni, da bi se maščobe v pici spremenile na način, ki ga navajate.

Miroslav Vulović

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

20. jan 2023 11:57

Tako v krušni peči kot v specifikacijah za pekač za pico (pica gre direktno na kamnito ploščo) se plošča  segreje na 400 °C. V pekaču je grelec tudi zgoraj.

V specifikacijah pekača piše da se pica speče v 4-5 minutah.

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

20. jan 2023 17:44

Ali lahko prilepite povezavo do specifikacij pekača.

Nikita

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15164

21. jan 2023 16:18

Malo poglejte komentarje na drugih prodajnih mestih. Nekateri se pritožujejo nad čiščenjem svetle plošče.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. feb 2023 20:11

Zakaj bi bile pice nezdrave, oz bolj nezdrave kot kako drugo pripravljeno živilo. V receptu za pico ni nobenega olja ali masti? Razen v mocareli. Zakaj vas skrbi točka dimljenja?

Commis débarrasseur

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. feb 2023 9:14

ker pekač dosega visoke temperature je pica pečena hitro. To ne pomeni da doseže pica temperaturo 400C (v tem primeru bi bila napol oglje) in tudi maščobe nimajo časa da se začnejo smodit. Pica je "nezdrava" ker ima veliko maščobe (pri moji je npr. 0,5kg sira), soli in ogljikovih hidratov - v nasprotju z "zdravim" krožnikom, ki ima 1/2 zelenjave, 1/4 ogljikovih hidratov in 1/4 proteinov (ter 1tsp maščobe)

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti